top of page

Periyodik Yağ Bakımının ÖnemiPeriyodik Yağ Bakımı

Aracınızın performansını artırırsınız

Yağ filtresini ve motor yağını zamanında değiştirmek aracınızın performansını artırır ve yakıt tasarrufu sağlar. Doğru motor yağı aracınız için hayati önem taşır.

Motor yağları, motorun fonksiyonelliğini korur ve motor gelişiminde bir yapı elemanı olarak görülür. Motorunuz, geniş bir sıcaklık ve baskı faktörü aralığında çalışan yüzlerce hareketli parçaya sahip kompleks bir makinedir. Seçtiğiniz yağ da, motorunuzu aşınmaya, korozyona, kir ve kalıntıların oluşumuna karşı korumak için, bu çalışma koşullarıyla başa çıkacak düzeyde olmalıdır.

Mobil 1 sentetik yağları daha az motor aşınması, yüksek yakıt ekonomisi ve daha uzun bir motor ömrü sağlar.

Periyodik bakım masraflarınızı azaltır

Doğru zamanda yaptıracağınız yağ değişimi ve diğer kontroller sizi hem daha sonradan oluşabilecek yüksek tamir masraflarından korur, hem de motorunuzun ömrünü uzatır. Araç kontrollerinizi düzenli olarak yaptırırsanız ciddi arızaları önler, masraflarınızı azaltmış olursunuz. Ayrıca; Periyodik yağ bakımında Motor yağının yanı sıra yağ filtresi, hava filtresi, ihtiyaç halinde yakıt filtresi, polen filtresi aracın düzgün ve sorunsuz çalışması adına değiştirilmektedir. Motor suyu, antifreeze, fren yağı, direksiyon yağı, şanzıman yağı kontrol edilmektedir.

27 görüntüleme

İlgili Yazılar

Comments


bottom of page