top of page

Satın aldığınız ürünün orijinal olduğunu nasıl anlarsınız?Orijinal Mobil Yağ Nasıl Anlaşılır

Son zamanlarda sahte ürünlerin satışlarının arttığını gözlemliyoruz.

Satın aldığınız ürünlerin orijinal olduğunu anlayabilmeniz için aşağıda sıraladığımız bazı unsurlara dikkat etmenizi rica ederiz.


Öncelikle Mobil ürünlerinin şubelerimizden veya yetkili satıcılardan aldığınıza emin olunuz.

1. Ürünün Kapağındaki Güvenlik Mekanizmasına Dikkat Edin.

Mobil™ ürünün orijinal olduğunu anlayabilmeniz için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çift kapaklı güvenlik sistemidir.

  • İç kapak ve dolum hortumu, üstteki halka çekilerek dışarıya doğru çekilir. (1 L ambalajlarda dolum hortumu bulunmamaktadır)

  • İlk kapak açıldıktan sonra altından çıkan dolum hortumunun ağzını kapayan güvenlik kapağı elle dışarıya çıkartılır ve kopartılır.

2. Aldığınız Ürünün Ambalajını Kontrol Edin.

  • Ürünün ön yüzeyinde logo, ürünün adı, bidonun kaç litrelik olduğu, ürünün açıklaması, viskozite sınıfı ve bir QR kodu mutlaka bulunmalıdır. (Etiket üzerindeki QR kod üretim prosesinde kullanılmaktadır, tüketici için herhangi bir bilgilendirme amaçlı değildir.)

  • Arka tarafında göreceğiniz etikette ambalaj içerisindeki yağa özel spesifikasyonların açıklamalarını ve OEM onaylarını bulabilirsiniz.

  • Arka tarafta raf ömrü, güvenlik bilgileri ve atık yağ yok etme işlemleriyle ilgili de bilgiler verilmiştir.

  • Her ürünün arka etiketinde mutlaka bir barkod bulunmalıdır.

  • Dolum tarihini ve harman numarasını ürün kaplarının arka yüzünde, etiketin altında görebilirsiniz.

  • Arka tarafta bulunan etiketin ufak paket tipleri (1, 4, 5, 7L) için çift katlı olduğundan emin olmanız gerekir. Etiketin iç yüzünde dolum yeri ve güvenlikle ilgili bilgileri görebilirsiniz.

3. Motor Yağının Görünüşü Berrak Ve Parlaktır

Yağı, motora koyarken görünüşüne dikkat edin. Mobil motor yağları açık veya koyu renkli olabilir ama görünüşü son derece berrak ve parlaktır, asla bulanık değildir.

Şüphelendiğiniz ürünün üretimi ile ilgili bilgi almak için dolum tarihinin yanındaki bir harf ve 6 rakamdan oluşan (Örn: S123456) ya da iki harf ve 5 rakamdan oluşan (Örn: S1A2345) parti numarası ile Teknik Destek birimimizi +90 850 390 4939 numaralı telefondan arayabilir veya “Uzman ile görüş” sekmesini tıklayarak iletişim formunu doldurup ulaşabilirsiniz.23 görüntüleme

İlgili Yazılar

Kommentare


bottom of page